הירשם לעלון

חייל שהבחין במחבל הדוקר את חברו בשבת האחרונה‚ הכה אותו באלה‚ ורק לאחר שהחליף החייל לנשק וירה באוויר‚ ירה גם בידו של המחבל פיגוע הדקירה שהתרחש בשבת האחרונה סמוך למחסום עופר בבנימין‚ מלמד על סכנת חיים ממשית העלולה להתרחש בעקבות הוראות הפתיחה באש החדשות שחודדו לאחרונה כנגד מתפרעים ערבים‚ בידי אלוף פיקוד המרכז רוני נומה.

הקול היהודי

חייל שהבחין במחבל הדוקר את חברו בשבת האחרונה, הכה אותו באלה, ורק לאחר שהחליף החייל לנשק וירה באוויר, ירה גם בידו של המחבל

פיגוע הדקירה שהתרחש בשבת האחרונה סמוך למחסום עופר בבנימין, מלמד על סכנת חיים ממשית העלולה להתרחש בעקבות הוראות הפתיחה באש החדשות שחודדו לאחרונה כנגד מתפרעים ערבים, בידי אלוף פיקוד המרכז רוני נומה.

בעוד שבפיגוע הדקירה סמוך לכפר חווארה בשומרון, ירה לוחם מג"ב לעבר המחבל וגרם למותו, בפיגוע הדקירה במערב בנימין, ניתן היה לראות כי ההוראות החדשות השפיעו בצורה ניכרת על פעולת הלוחמים וניטול המחבל.

לאחר שחייל נדקר בידי ערבי סמוך למחסום 'בל' שבאזור מחסום עופר, שלף אחד הלוחמים אלה מעץ והיכה את המחבל, תוך כדי שהוא דוקר את החייל. בהמשך, החליף הלוחם את האלה ברובה וירה באוויר. רק לאחר מכן ירה בידו של המחבל ופצע אותו.

לאחר מכן פונה המחבל לטיפול במרכז הרפואי שערי צדק בירושלים. החייל נפצע באורח קל עד בינוני ונזקק גם הוא לטיפול רפואי.